Alles over een Gezonde Leefstijl Op School

Week van de Liefde 9 t/m 13 februari 2026

Thema: Online liefde en relaties

Liefde, relaties en seksualiteit zijn onderwerpen die veel jongeren dagelijks bezighouden. Toch blijft het voor veel scholen een uitdaging om hier gestructureerd aandacht aan te besteden. De Week van de Liefde (9-13 februari 2026), georganiseerd door Soa Aids Nederland en Rutgers in samenwerking met de GGD’en, helpt daarbij. Tijdens deze week zet je, samen met honderden andere scholen, het thema - online liefde en relaties - op een laagdrempelige manier op de agenda.

Het thema van 2026 is Online liefde en relaties met aandacht voor o.a. sexting, manosphere en zelfbeeld. Meedoen is gratis en je ontvangt handige tools en materialen om zelf een les of activiteit in te richten, afgestemd op jouw leerlingen. Ook is er vooraf een webinar vol tips.

Wat krijg je bij deelname?

  • Toegang tot het online webinar over het thema van de week
  • Een fysiek promotiepakket met o.a. posters voor zowel leerlingen/studenten als docenten, een menukaart ter inspiratie voor het vormgeven van de week, laptopstickers, condooms, het boekje ’99 vragen en een anonieme vragenbox’
  • Praktische formats om je eigen lessen vorm te geven.

Let op: Het pakket bevat géén kant-en-klare lessen. Je bepaalt zelf hoe je de les(sen) invult, met ondersteuning van erkende lesmethoden.

Meld je aan vóór 15 januari en ontvang het gratis promotiepakket.

Waarom meedoen?

Veel jongeren geven aan dat de lessen over relaties en seksualiteit beter kunnen: minder ongemak, meer herkenning en aandacht voor actuele onderwerpen zoals online gedrag, grenzen, diversiteit en plezier. Onderzoek laat zien dat seksuele gezondheid en weerbaarheid onder druk staan, met o.a. dalend condoom- en (hormonaal) anticonceptiegebruik en stijgende soa-cijfers. Goede relationele en seksuele vorming leidt tot meer zelfbewuste, seksueel gezonde en weerbare jongeren.

Veel scholen herkennen ook dat het onderwerp belangrijk is, maar soms voelt het ongemakkelijk of zijn er te weinig geschikte materialen. Daarom is er van 9 t/m 13 februari 2026 de Week van de Liefde. Hét moment om samen met andere scholen aandacht te besteden aan het thema online liefde en relaties.

In 2025 deden bijna 4.000 docenten en 250 scholen mee. Ga jij dit jaar weer aan de slag? Of doe je voor het eerst mee en wil je ervaren hoe waardevol dit is voor jouw school? De Week van de Liefde biedt een laagdrempelige start!

Praktische ondersteuning en trainingen

Goed voorbereid aan de slag? Maak gebruik van trainingen en ondersteunende tools:

Handige materialen en tools

Voor directe inzet tijdens de Week van de Liefde:

Gespreksstarters

Structurele aanpak: blijf het gesprek voeren

De Week van de Liefde is een mooie start, maar échte impact bereik je met structurele aandacht voor relaties en seksualiteit in het onderwijs. Het gebruik van erkende methoden in een doorlopende leerlijn helpt om leerlingen weerbaarder te maken en draagt bij aan hun gezondheid en welzijn.
De volgende erkende lesmethoden en materialen kan je het hele jaar inzetten:

Bekijk wat aansluit bij jouw onderwijssoort:

Met een doorlopende leerlijn seksuele vorming en een gezamenlijke visie binnen je schoolteam zorg je voor blijvende positieve verandering.

Doorlopende leerlijn seksuele vorming 0-18 jaar

Heb je vragen, wil je tips delen of ben je benieuwd hoe andere scholen het aanpakken? Stuur een bericht naar weekvandeliefde@seksuelevorming.nl.