Op donderdag 24 juni is er van 14.45 -17.15 uur in De Zalen van Zeven in de Boothstraat in Utrecht een gratis congres over schoolstress. Dit congres is bedoeld voor mensen die werken in of rondom het voortgezet onderwijs (ook gespecialiseerd voortgezet onderwijs).
Tijdens de bijeenkomst bespreekt Gonneke Stevens, universitair hoofddocent aan de Universiteit Utrecht en projectleider van het HBSC-onderzoek naar de gezondheid, het gedrag en de sociale omgeving van jongeren. Gonneke Stevens bespreekt in hoeverre jongeren in Nederland schoolstress ervaren en wat de mogelijke oorzaken hiervan zijn. Ook gaat zij in op risicofactoren voor schoolstress bij het individu, gezin, school en maatschappij en de gevolgen hiervan voor de mentale gezondheid van de jeugd. Op basis van de vier pijlers van de Gezonde School-aanpak, bediscussieert zij wat deze inzichten betekenen voor aanpakken in het onderwijs om schoolstress te verminderen.
Op het congres vertellen andere scholen hoe zij ermee aan de slag zijn gegaan. Zo is er een bijdrage van Stijn Uittenbogaard, docent op het Jordan Montessori Lyceum in Zeist. De school besloot onlangs Magister voor ouders te sluiten om de prestatiedruk bij leerlingen te verlagen. Stijn Uittenboogaard neemt jullie mee in de visie en de aanpak van de school.
De derde spreker is Dirk-Jan van Dijk, projectleider bij de VO-raad. Hij is samen met LAKS verantwoordelijk voor het project Toetsdruk verminderen. Het projectteam gaat hierover graag met jullie in gesprek: wat speelt er, waar lopen jullie tegenaan en welke oplossingen zijn er?
Tijdens het congres is er ruimte voor uitwisseling van kennis en ervaringen en om met elkaar in gesprek te gaan over mogelijkheden en kansen voor jouw school.
Aanmelden kan hier.